EVENEMANG
Calibration Awareness and Learning Day
1 Oktober | Stockholm, Sverige

Om evenemanget
För första gången arrangerar vi Beamex Calibration Awareness and Learning Day i Sverige! Detta evenemang erbjuder en unik möjlighet att nätverka och diskutera med branschkollegor och kalibreringsexperter från olika industrier, samt självklart Beamex kalibreringsexperter. Vi möts upp och spenderar en hel dag med att fundera över kalibreringslösningar, diskutera utmaningar, lyssna till kundberättelser, workshoppa och delta i demo sessioner. Häng med du också!
Den här dagen är helt kostnadsfri, Beamex bjuder på lunch och fika. Deltagarna står för eventuella övernattningskostnader själva.
Registrera dig nedan!
Agenda
- Presentationer och diskussioner ledda av experter inom kalibrering
- Live-demonstrationer av Beamex kalibreringsprodukter och programvara
- Nätverksmöjligheter med andra yrkesverksamma inom kalibreringsbranschen
- Insikter om nya och framväxande teknologier inom kalibrering
- Information om bästa praxis och branschstandarder för kalibrering
Evenemanget pågår från klockan 9.00-16.00. En mer detaljerad agenda dyker snart upp här. Under tiden, kontakta Beamex Sverige (beamex.se@beamex.com) för mer information om evenemanget.
En riktigt bra dag med bra stöd från Beamex personal. Välorganiserad och mycket informativt.
Christian Backfisch, Head of Service Department, Tratz GmbH, Germany
Evenemanget hålls på Radisson Blu Waterfront Hotel, Stockholm
Nils Ericsons Plan 4, 111 64 Stockholm, Sverige | Tel: +46 8 5050 6000
Lär känna kursledarna

.jpeg?width=263&height=176&name=Wallin-Magnus%20(002).jpeg)

Jeremy Lindberg
Regional Sales Manager
Jeremy jobbar som regionansvarig för Götaland.
